Tervist toetava töökeskkonna loomine on meile esmatähtis. Nii säilib töövõime ja oleme õnnelikud 🙂
Videotagasiside raamatupidaja/juhataja Marjelt (Figura Line Tartu OÜ)
#käetugi ErgoElbo #ergonoomiline kontoritool meyChair One
ENNE ja PÄRAST
Euroopa ergonoom Triinu Sirge muutis müügikonsultandi töökoha mugavaks ja tervislikuks monitorihoidja abil.
Kuvarihoidja aitab hoida:
✔kaela vabas asendis
✔õlad vabas asendis
✔pead otse
✔selja sirge
✔töölaual on rohkem ruumi
✔saab vabalt ekraani klientidega jagada
✔kehaasend pareneb
Müügikonsultandi töökoha muutsime ergonoomiliseks. Soovid olla järgmine? Kirjuta ergoway@ergoway.ee #kuvarihoidja #monitorihoidja
#ergonoomika #ergonoom #beergonomic
Rene probleemiks oli seljavalu, mis piinas töö juures juba teda aastaid. Ergowayst tellis Rene reguleeritava kõrgusega ergonoomilise töölaua ja hakkas tööd tegema püsti seistes arvuti taga (foto 1). Siiski seljavalud ei kadunud ära ja tekkis juurde veel kaelavalu. Ta kutsus appi nõustama Euroopa Ergonoom Triinu Sirge, kelle abiga muudeti töökoht ergonoomiliseks: seati kuvarid õigele kõrgusele ja vahetati välja ebaergonoomiline töötool (foto 3). Kadus nii selja kui kaelavalu.
Fitlap.ee kontori rahulolev töötaja Rene Poljakov ergonoomilise reguleeritava Salli Office töölaua taga istumas Salli Care Swing sadultoolil (foto 2).
Sülearvutiga töökoht ergonoomiliseks sülearvuti aluse abil 🙂 Siin on kasutatud reguleeritavat sülearvuti alust SlimCool, mis kannatab raskust kuni 30 kg.
ENNE ja PÄRAST: KODUKONTORI muutmine ergonoomiliseks!
Start-up ettevõtja / programmeerija Margus Pala töötab kodukontoris. IT-spetsialistina istub Margus pikki päevi arvutis, mille tulemusena hakkas valutama hiirekäsi ja selg väsis ära. Ta otsis ise lahendust ja ostis reguleeritava kõrgusega töölaua, kuid sellest üksi ei piisanud. Samuti proovis kasutada erinevaid hiirematte geelpatjadega, mis toetaksid rannet. Asi läks aga hullemaks ja hiire randmevalu piinas ikka edasi.
Margus pöördus Euroopa ergonoom Triinu Sirge poole ja koostöös leiti lahendus. Margus hakkas kasutama ergonoomilist hiirt Unimouse, mille kuju saab muuta vastavalt käe suurusele. Nagu Margus ütleb: “Ma ei kujuta enam ette, kuidas ma enne selle tavalise hiirega (vasakul fotol) tööd sain teha”. Tavaline arvutihiir on suure mehe käele liiga väike ja seetõttu peab käsi koguaeg kramplikus asendis olema. Geelpadjaga hiirematt avaldab survet randmetele ja nii süvenebki karpaalkanali sündroom. Margusel olid välja kujunenud juba tõsised sümptomid: “Kui labakäsi ja sõrmed üles tõsta ning proovida nii midagi lükata, siis on päris valus”.
Tavalisel toolil istudes ei ole kehaasend õige ja see mõjutab käe asendit arvutitööl ja on põhjuseks randmevalule. Eelnevalt ei olnud Margusel käed toetatud, kuna ta oli valinud endale tavalise reguleeritava töölaua, mitte ergonoomilise. Selle vea parandasime paigaldades töölaua ette käetoe ja nüüd said küünarnukid toetatud ja kehaasend parenes koheselt. Kuvari kõrguse sättisime paika käepäraste vahenditega – kõlaritega, tõstes ekraani silmade kõrgusele. Kuna töökohal on tavaline klaviatuur, siis Margus kasutab randmetuge selle ees. Siiski püsiv lahendus see ei ole ja Margus lubas ergonoomilise klavituuri peale mõelda 🙂
Tavaline tool (vasakul fotol) ei sobi kuidagi arvutitööks, eriti kui peab istuma seal pikki tunde. Selg väsib ruttu, kehaasend on halb ja väsimus tuleb kiirelt, kuna vereringe aeglustub. Kodukontori töökohale sobib ideaalselt Salli sadultool Swing, mis annab vaba kehaasendi. Margus ise ütleb: “Selg on sirge ja mõnus”. Hea istumisasend tagab mugava asendi ka käele hoides ära randmevaevused.