Kuidas mõjutab istumine sinu keha?

Pikka aega istumine võib olla tervisele kahjulik mitmel erineval viisil. Siin on mõned viisid, kuidas istumine võib tervisele halvasti mõjuda:

  1. Seljaprobleemid: Pikaajaline istumine võib põhjustada seljavalu ja lülisamba probleeme, eriti kui istutakse halvas asendis või ebamugaval toolil.

  2. Halb vereringe: Pikka aega istumine võib põhjustada halva vereringe, kuna lihased ei liigu piisavalt, et hoida vereringet optimaalsel tasemel. See võib põhjustada jalgade paistetust ja tromboosi.

  3. Halb kehahoiak: Istumine pikka aega võib põhjustada halba kehahoiakut, mis võib omakorda põhjustada seljavalu, õlavöötme pinget ja kaelavalu.

  4. Südamehaigused: Istuv eluviis on seotud südamehaiguste ja diabeediga. Pikka aega istumine võib suurendada ka kolesteroolitasemeid ning põhjustada insuliiniresistentsust.

  5. Ülekaalulisus: Pikka aega istumine võib põhjustada kaalu suurenemist, kuna istudes me ei põleta palju kaloreid. See võib põhjustada ülekaalulisust ja sellega seotud terviseprobleeme.

Seega on soovitatav püüda vähendada istumisaega ja seada endale eesmärk liikuda iga tunni tagant kasvõi paar minutit. Samuti on oluline istuda õiges asendis ja valida tool, mis tagab neutraalse kehahoiaku. Parim selleks on Salli sadultool – õige mudeli leiad siit. Regulaarne treening ja tervislik toitumine võivad aidata vältida terviseprobleeme, mis võivad olla seotud pikaajalise istumisega.

Oleme juba aastakümneid 21.sajandis, aga istume ikka nii nagu vanasti. On aeg seda suhtumist muuta ja enda keskkonda uuendada. Sinu keha tänab sind – ergonoomikaga püsivalt terve 🙂

 

#ergoway #ergonoomika #sadultool #ergonoomiline #sallitool #reguleeritavlaud

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOOVID, ET SU TÖÖKOHT OLEKS MUGAV JA TERVISESÕBRALIK?

LIITU UUDISKIRJAGA, ET OLLA KURSIS SOODSATE JA KVALITEETSETE ERGONOOMIKAPAKKUMISTEGA

 

LIITUMISEL SAAD OMA ESIMESELT OSTULT 7% SOODUSTUST

Meie ei jaga su andmeid.