Millisele kõrgusele reguleerida laud?

Tihti on küsimus, et kui kõrgele peaksin reguleerima enda reguleeritava laua? Et istuda? Et seista püsti? Et kasutada sadultooli?

Enamasti me teame enda tooli kõrgust sättida. Ergonoomiliste kontoritoolide istumiskõrgus on vahemikus umbes 40 kuni 55 cm. See tagab jalgadele mugava asendi ja võimaldab kätele sobivat tööasendit laua peal.

Kui on fikseeritud kõrgusega laud, siis on lihtne. Tavamõõt on keskmiselt 75 cm. Selle järgi seadistab inimene enda tooli kõrguse.

Reguleeritava laua puhul on asi raskem, sest on võimalik eri kõrguseid valida. Töötajal võib tekkida segadus ning võib juhtuda, et sätitakse laud ebasobivale kõrgusele. Töötaja ise tunneb, et on hästi, aga keha harjub ebamugava asendiga üsna ruttu ja pikemas persketiivis võivad tekkida valud ja vaevused.

Samuti reguleeritava laua ja istumisasendi kõrgused võivad varieeruda sõltuvalt laua/tooli tootjast, mudelist ja otstarbest. Siiski annan siin ülevaate tavalistest kõrgustest, mida reguleeritava laua puhul arvestada ja kuidas on hea enda reguleeritav laud sättida, et vältida halba kehaasendit.

õlad pingevabad laud tool sadultool salli kõrgus reguleeritav laud seisulaud

Leia järgnevast tabelist enda pikkus ja saad teada enda tooli istumiskõrgus ja laua kõrgus ning seismise puhul õige laua kõrgus. Kuna inimesed on erinevad – erinevad käte ja jalgade pikkused, siis need andmed võivad reaalsusest veidi erineda. Lähtu ikka ja alati enda tundest, kuidas mugavaim on. See tabel on orientiiriks. 

Eri kõrguseid võib vaja minna, kui kasutate seisualust või ergonoomilist matti. Sellisel juhul liitke seisualuse kõrgus laua kõrgusele juurde ja saate seismise õige kõrguse. Ergonoomiline seismine on sinu kehale väga kasulik.

õlad pingevabad laud tool sadultool salli kõrgus reguleeritav laud seisulaud

Kui tunned, et vajad abi, võta ühendust ergoway@ergoway.ee ja Euroopa ergonoom aitab. 

Reguleeritava laua saad valida endale Ergoway e-poest. Valikus on elektriliselt reguleeritav ja manuaalselt reguleeeritav

Ergonoomilise sadultooli saad valida endale Salli tuntud mudelite seast. Ergonoomilise kontoritooli leiad siit. 

Jälgi meid Instagrammis @ergoway.ee 

Loo autor: Euroopa ergonoom Triinu Sirge

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOOVID, ET SU TÖÖKOHT OLEKS MUGAV JA TERVISESÕBRALIK?

LIITU UUDISKIRJAGA, ET OLLA KURSIS SOODSATE JA KVALITEETSETE ERGONOOMIKAPAKKUMISTEGA

 

LIITUMISEL SAAD OMA ESIMESELT OSTULT 7% SOODUSTUST

Meie ei jaga su andmeid.