Tee arvutitööd seistes ja kuluta kaloreid

ergoway reguleeritav töölaud

Euroopa Ergonoom Triinu Sirge soovitab: “Ergonoomiline kaarja sisselõikega töölaud tagab hea töövõime ja enesetunde terve tööpäeva jooksul. Samuti pääsed kaelavaludest, sest käed on hästi toetatud lauale.”

Töötamine kontoris vahelduvalt istudes ja seistes võtab ära tervisemured, mis võivad tekkida ebapiisavast liikumisaktiivsusest tööpäeva jooksul. Arvutiga töö sunnib meid ühte asendisse pikkadeks tundideks. Parimaks lahenduseks on kõrgusesse reguleeritav mootoriga ergonoomiline töölaud, mis annab kiire võimaluse töökohta kujundada istuvaks või seisvaks. Asendit saad muuta täpselt sellisel ajal, nagu sa ise seda soovid kõigest ühe nupuvajutusega. See ennetab kaela- ja õlavalu, lisaks põletab seismine kaloreid. Hiljutises uuringus leidsid Mayo Kliiniku teadlased, et kui me töötame kaks tundi päevas seistes, põletab keha 340 kalorit. Seismisel on teisigi kasulikke omadusi.

Seismine vähendab:
– stressiga seotud sümptomeid
– veresoonte laienemist

2 tundi seismist tööpäeva jooksul = põletatud 340 kalorit

Seismine:
+ suurendab hapniku tarbimist
+ parendab verevarustust
+ tugevdab lihaseid
+ muudab paremaks üldist enesetunnet
+ tõstab töövõimet
+ stimuleerib ja tasakaalustab lümfisüsteemi
+ tugevdab skeletilihassüsteemi
+ parendab kordinatsiooni

Kuula oma keha ja märka asendi muutmise vajadust. Seismisel on palju plusse, kuid oluline on mitte unustada end terveks päevaks seisma. Siis võivad plussid muutuda miinusteks. Asendi vahetuseks sobivad hästi veel sadultoolid, mis tagavad ergonoomilise kehahoiu. Tähtsaim on vahetada tööasendit päeva jooksul võimalikult palju, sest pikka aega ühes asendis olemine, olgu selleks siis istumine või seismine, mõjub kehale stressi tekitavalt.ergoway pakkumine reguleeritav laud kontorisse

Loo autor: ergonoom Triinu Sirge, MSc, Eur.Erg.  

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOOVID, ET SU TÖÖKOHT OLEKS MUGAV JA TERVISESÕBRALIK?

LIITU UUDISKIRJAGA, ET OLLA KURSIS SOODSATE JA KVALITEETSETE ERGONOOMIKAPAKKUMISTEGA

 

LIITUMISEL SAAD OMA ESIMESELT OSTULT 7% SOODUSTUST

Meie ei jaga su andmeid.