9 põhjust, miks avatud kontorid on väga halb lahendus

On aeg peatada see hullumeelsus. Avatud kontori lahendus on korralik läbikukkumine ja sellest peaks kiiremas korras vabanema.

ergoway open office avatud kontor ergonoomika töötervishoid

Avatud kontori töökohad. Foto allikas: https://s.abcnews.com/images/Business/gty_open_plan_office_ ll_130701_33x16_992.jpg

Avatud kontor on suur avatud ruum, kuhu on kujundatud kokku palju töökohti ja mõned üksikud eraldi töökabinetid. 70% kõigist kontoritest on tänapäeval avatud kontorite planeeringuga. Kui plaanite uut kontorit kujundada just selliseks, tasub korra veel mõelda, sest vaatamata avatud kontorite populaarsusele kaasnevad nendega suured probleemid töötajate tervisele.

Kui praegu olete avatud kontori töökeskkonnas, siis tasub mõelda probleemidele, mis see endaga kaasa toob. Siin on üheksa tagajärge:

1. Väheneb tööproduktiivsus

Avatud kontorid ei tõsta tööproduktiivsust ega suurenda ühtekuuluvustunnet. Hiljutine teadusuuring Exeteri ülikoolist näitas, et avatud kontoris väheneb töötajate heaolu 32% ja tööviljakus langeb 15%.

2. Töötajate meeleolu langus

Uuringust, kus osales 10 000 töötajat, selgus, et 95% töötajate hinnangul on nende jaoks oluline töötamine privaatses keskkonnas. Ainult 41% vastanustest sai avatud kontori keskkonnas tööga hakkama, kusjuures 31% pidi kontorist lahkuma, et töö saaks tehtud.

3. Segajaid on palju

Kontoritöötajad kaotavad keskmiselt 86 minutit päevas tööajast segajate tõttu, mis on seotud avatud kontori eripäradega. Tulemuseks on see, et paljud töötajad on mittemotiveeritud, ebaproduktiivsed ja stressis.

4. Töötajad haigestuvad tihti

Queenslandi Ülikoolikooli Tehnoloogia Instituudi Tervise ja Biomeditsiini Innovatsiooni instituudi uuringust selgus, et töötamine keskkonnas, kus puuduvad eraldi kontori ruumid, põhjustab kõrgemat stressi, konflikte, kõrget vererõhku ja suurt tööjõu liikuvust.

5. Pikad haiguslehed

Töötajad on avatud kontorites rohkem haiguslehtedel. Vastavalt New Yorkeri uudisele võtavad avatud kontori töötajad 62% rohkem haiguslehti.

6. Usalduse puudumine ja pidev kontroll

Töötajad ei ole rumalad ja teavad, et „efektiivse suhtluse ja koostöö“ nime all tegelikult kontrollitakse nende tegemisi. Juhtkonna igapäevast soovi oma töötajatel silma peal hoida on avatud kontoris lihtne saavutada.

7. Omavahelised konfliktid

Avatud plaaniga töökeskkondades on alati privaatalasid. Nende üle tekib võitlus ja jõulisemad persoonid kehtestavad end.

8. Ajupotensiaal väheneb

Hiljutises teadusuuringus leiti, et ajupotensiaal väheneb avatud plaaniga töökeskkonnas. Eakad insenerid, pankurid ja inimesed, kes töötavad finantsvaldkonnas on hädas, sest ei suuda süveneda.  Töötajad keskenduvad osaliselt ülesannetele, mis nõuavad süvenemist. Näiteks töö dokumentidega või jooniste analüüsimine.

9. Avatud kontor maksab rohkem kui privaatne

Sellist stiili kontorilahendused on kallimad, kuna vähendavad oluliselt töötajate töövõimekust. Bürooruumi pind on kallis, kuid tuleks mõelda töötajatele. Õnnelikud töötajad on suurema tööviljakusega.

Ergonoomilist töökeskkonda!

Allikas: https://www.inc.com/geoffrey-james/why-your-company-will-benefit-from-getting-rid-of-open-office-spaces-first-90.html?utm_sq=flu42w9evh

Seotud lood: Disainlahendused kontoris ei too tervist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOOVID, ET SU TÖÖKOHT OLEKS MUGAV JA TERVISESÕBRALIK?

LIITU UUDISKIRJAGA, ET OLLA KURSIS SOODSATE JA KVALITEETSETE ERGONOOMIKAPAKKUMISTEGA

 

LIITUMISEL SAAD OMA ESIMESELT OSTULT 7% SOODUSTUST

Meie ei jaga su andmeid.