Ergonoomiline hiir – mis imeloom see on?

handshoemouse ergoway ergohiir ergonoomiline hiir ergonoomika mugav hiir karpaalkanali sündroom hiirekäsi tervis hea tööasend valud kael selgArvutiga töötamist on teaduslikult palju uuritud. Uuringud ei keskendu mitte inimese füsioloogiale üldiselt vaid töötegemise detailidesse. Nii on leitud, et üksikelementide tähtsustamine loob  parema terviku. Arvutiga töötamisel on üheks töötaja luu-lihaskonna valu/pingete tekke allikaks  korduvliigutuste näol sagedased tööoperatsioonid arvuti-hiirega. Arvutihiire pikaajaline kasutamine põhjustab randmevaevusi (karpaalkanali sündroom), sõrmede suremistunnet ja väsimust, valusid küünarvarres (tennisemängija käsi). Põhiliselt on probleem istumisasendis või laua seadistuskõrguses, mille suhted omavahel ei klapi. Veel vähem usutakse, et probleem peitub arvutihiires endas. Siiski aitab ergonoomiline hiir ennetada käe ja randmevaevusi ning vabastab töötaja pingetest.

Ergonoomiline hiir – mis imeloom see on? 

Ergonoomiline arvutihiir HandShoeMouse on disainitud eesmärgiga kohandada toode inimese antropomeetriat arvestades. Üheks põhiliseks parameetriks on põhiliselt käelaba (randme ja pikima sõrme) vaheline kaugus. Kuna inimestel on erinevad käelaba pikkused, tuleb valida õige suurusega arvutihiir, mis kohaneks kõige paremini just Sinu käele.

Milleks on ergonoomiline hiir vajalik ?

Euroopas on kokku 40 miljonit inimest, kelle igapäeva tööga seotud toimingud hõlmavad kokkupuudet arvuti kasutamisega. Seega sotsiaalsed kulutused riskide ennetusse hoiab miljonite inimeste tervist ja heaolu. Töö arvutihiirega põhjustab põhiliselt staatilisi pingeid kaelas, õlgades, kätes ja sõrmedes.

Mõtle, kas Sinu praegune arvutihiir toetab sõrmi ja kätt piisavalt?

Kui jah, siis on hästi. Kui mitte, siis tasub selle peale mõelda ja võtta kasutusele ergonoomiline hiir, millel on käelaba ja sõrmede tugi, mis loob hiirt käsitsedes seda inimese jaoks neutraalsel asendi, mis väldib liigseid lihaspingete kui ka ülekoormuse tekkimist. Kuid see on kõigest pool lahendusest. Täieliku toestamise tagavad spetsiaalsed käetoed, mis hoiavad õlad pingetest vabana.

Ergonoomiline hiir…

  • tõstab Teie töö produktiivsust
  • ennetab luu- ja lihaskonnavaevusi sh karpaalkanali sündroomi
  • toetab sõrmi ja pöialt
  • toetab rannet
  • ergonoomiline disain põhineb teadusuuringutel
  • kohandub iga operatsioonisüsteemiga

Ergonoomilist hiirt HandShoeMouse on saadaval vastavalt käe suurustele (4 erinevat mõõtu), nii paremale kui vasakule käele ning nii juhtmega kui juhtmevaba (Wireless) versiooni.

Alati on võimalik leida ergonoomiline, mugav ja tervislik hiir, mis sobib kõige paremini teie käe kuju ja töö iseloomuga. Enneta valusid, sest “hiirekätt” on palju kallim ravida. Kontakteeru meie erialaspetsialistiga / Euroopa ergonoomiga: ergoway@ergoway.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOOVID, ET SU TÖÖKOHT OLEKS MUGAV JA TERVISESÕBRALIK?

LIITU UUDISKIRJAGA, ET OLLA KURSIS SOODSATE JA KVALITEETSETE ERGONOOMIKAPAKKUMISTEGA

 

LIITUMISEL SAAD OMA ESIMESELT OSTULT 7% SOODUSTUST

Meie ei jaga su andmeid.