Miks just ergonoomiline hiir?

Tehnoloogia arengul on ka palju plusse, on loodud palju erinevaid ergonoomilisi hiiri ja teisi abivahendeid kontoritöö mugavamaks muutmiseks. Töö arvutiga on muutunud meile igapäevaseks. Insenerid ja disainerid töötavad selle heaks, et muuta kuvariga töökohad ergonoomilisemaks. Kahjuks on ikka veel palju töökohti, kus ei keskenduta inimese heaolule ja sellele, et säästa enda tervist. Ergonoomilise töökoha saavutamiseks on palju võimalusi.

Alustada võiks hiire valikust, et ära hoida karpaalkanali sündroomi ja pingeid õlgades ning kätes. Ergonoomilised hiired on muutumas järjest populaarsemaks. Aina rohkem näeme kontorites neid ebaloomuliku kujuga ergonoomilisi hiiri.

Tänapäeva kaubanduses levivate hiirte peamine viga on see, et need on kasutajate käe jaoks liiga väikesed, mis võib põhjustada töötajatele luu- ja lihaskonna valu ning pingeid. Ebastandardsed arvutihiired tekitavad ruttu ebameeldivustunnet ning staatilisi pingeid kaelas, õlgades, kätes, randmes ja sõrmedes.

Ergonoomiliste arvutihiirte valikus on hiired, mis on disainitud inimese käe mõõtude järgi, toetades hästi pöialt, sõrmi ja rannet, ennetades karpaalkanali sündroomi teket. Ergonoomiline hiir aitab sinu igapäevased tööd arvutiga muuta kordades pingevabamaks. Intensiivsel arvutihiirega töötamisel teeb meie käsi paratamatult rohkelt monotoonseid liigutusi, mis võivad päeva lõpuks käes valu ja väsimust tekitada. Ning just selliseid vaevusi ongi ühe korraliku ergonoomilise hiire loomisel silmas peetud.

R-GO HE ergonoomiline hiir on vertikaalse kalde all, mis tagab käe ja randme neutraalse, pingevaba asendi. Hiirt kasutades liigub kogu käsi mitte ainult ranne, mis ennetab ülekoormusivigastuste teket. R-GO HE sobitub mugavalt kätte ja toetab nii rannet kui sõrmi. Hiirel on 4 nuppu, mille funktsioonid on kohaldatavad vastavalt iga töötaja individuaalsele soovile. Hiire saab valida vastavalt enda käe suurusele, et ta oleks just õige sinule.

Unimouse on küllaltki sarnane tavalisele hiirele, nii on temaga lihtne harjuda. Asendi muutmise võimalus on ergonoomika nurgakivi. Hiire nurga reguleerimise võimalus ja liikuv pöidla tugi aitavad leida kõikidel enda individuaalse mugava käeasendi. Staatiliste asendite vältimiseks saab jõudu kasutamata muuta käe asendeid ja selle tulemusena kaasata erinevaid lihaseid ja kõõluseid.

HandShoe on disainitud vastavalt sinu käe suurusele. See on hiir mis istub käes nagu kinnas. Ergonoomilise hiire eriline patenditud kuju aitab vältida karpaalkanali sündroomi (põhineb teadusuuringutel). Hiirt kasutades on sinu käsi ja sõrmed täielikult toetatud ning ideaalses puhkeasendis. 25 kraadine nurk aitab hoida kätt loomulikus asendis. Hiir on disainitud nii, et see toetab hästi pöialt ja käsi ei hõõru vastu lauda.

KUIDAS LEIDA ENDA KÄE MÕÕTUDE JÄRGI SOBIV HIIR?

Mõõda ära enda sirutatud käe nimeta sõrme ja randme vaheline pikkus käe siseküljel (näidatud joonisel)

Alati on võimalik leida ergonoomiline, mugav ja tervislik hiir, mis sobib kõige paremini sinu käe kuju ja töö iseloomuga. Enneta valusid, sest “hiirekätt” on palju kallim ravida.

1 thought on “Miks just ergonoomiline hiir?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOOVID, ET SU TÖÖKOHT OLEKS MUGAV JA TERVISESÕBRALIK?

LIITU UUDISKIRJAGA, ET OLLA KURSIS SOODSATE JA KVALITEETSETE ERGONOOMIKAPAKKUMISTEGA

 

LIITUMISEL SAAD OMA ESIMESELT OSTULT 7% SOODUSTUST

Meie ei jaga su andmeid.